1. Jak wystawiona faktura jest przesyłana do kontrahenta?

Wystawienie faktury w tos jest jednoznaczne z jej zapisaniem na koncie Wystawcy oraz dostarczeniem do Odbiorcy na jego konto w tos.

 

2. Czy dostarczanie faktur za pomocą tos jest tym samym co wysłanie faktury e-mailem?

System tos został stworzony by zlikwidować przesył faktur drogą e-mailową. Serwery pocztowe nie są bezpieczna i każdy może się podszyć pod wiarygodnego nadawcę e-maila. Ponadto e-mail to system służący do komunikacji, a nie przesyłaniu dokumentacji księgowej. Niemniej jednak system tos przewiduje opcję dostarczenia faktury za pomocą e-maila dla kontrahentów, którzy nie założyli jeszcze konta w tos i nie mogą tej faktury odebrać w aplikacji.

 

3. Jak tos przesyła faktury?

Przesłanie faktur następuje wewnątrz systemu tos, pomiędzy kontami Wystawcy i Odbiorcy faktury.

 

4. Co to znaczy, że za pośrednictwem tos przesyłamy faktury?

To znaczy, że faktura w momencie jej wystawieniem trafia na konto Odbiorcy w tos.

 

5. Skąd wiem, że faktura dotrze do odbiorcy?

Kontrahenci są identyfikowani na podstawie numeru NIP i w ten sposób faktura nie trafi do nikogo innego.

 

6. Czy możemy przesłać fakturę każdemu?

Tak. Jeśli Odbiorca ma konto w systemie tos odbierze fakturę logując się na swoim koncie w aplikacji. Jeśli Odbiorca nie posiada konta w tos, możesz za pomocą aplikacji przesłać fakturę e-mailem.

 

7. Komu mogę wystawić fakturę, jeśli tylko ja jestem w systemie tos?

Wystawić fakturę możesz każdemu, ale niestety do Odbiorcy możesz ją przesłać tylko korzystając z e-maila.

 

8. Co się dzieje jak tylko połowa moich Odbiorców jest w tos?

To sukces! Wszystkie wystawione faktury masz w jednym systemie, połowę faktur dostarczasz przez tos, a drugą połowę wysyłasz tak jak dotychczas (pocztą albo e-mailem).

 

9. Co się dzieje jak tylko połowa moich Dostawców jest w tos?

Połowę faktur otrzymujesz w systemie tos, a drugą połowę, tę która nie jest w tos możesz wprowadzić tam ręcznie.

 

10. Jak mogę zobaczyć otrzymaną fakturę?

Po zalogowaniu na swoim koncie w systemie tos, w module Faktury skorzystaj z opcji Podgląd. Ponadto możesz wygenerować fakturę w formacie pliku pdf i zapisać ją na dysku swojego komputera.

 

11. Jak tos usprawni moją pracę?

tos automatycznie prześle wystawione faktury do Twoich klientów. Nie musisz przepisywać danych z faktur do KPiR i Rejestów VAT, ponieważ w tos automatyzujemy proces księgowania. Nie tracisz czasu na dostarczanie faktur do księgowej, nie musisz ich także szukać w skrzynce e-mailowej, nigdy nie zagubisz faktur. Ponadto masz pewność, że Twoja faktura dotrze do Odbiorcy. 

 

12. Jakie pliki JPK mogę wygenerować w aplikacji tos?

W aplikacji tos można wygenerować JPK_VAT, JPK_FA, JPK_PKPIR.

 

13. Jaka jest różnica między wersją testową a wersją pełną systemu tos?

Od momentu zarejestrowania konta w tos do czasu pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji  danych, użytkownik testuje system, poznaje jego funkcjonalności bez obawy, że wystawione faktury zostaną przesłane do kontrahenta. Wersja testowa aplikacji tos nie pozwala na przesłanie wystawionej faktury do kontrahenta, ponadto użytkownik nie otrzyma faktury, którą wystawił dla niego kontrahent.

Z momentem uzyskania dostępu do pełnej wersji tos, użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich funkcjonalności systemu. Oznacza to, że faktury z chwilą ich wystawienia zostaną automatycznie przesłane do kontrahenta. Ponadto użytkownik ma możliwość odbierania faktur, które wystawił dla niego kontrahent. Z chwilą uzyskania dostępu do pełnej wersji systemu, dokumenty oraz wpisy do KPiR i Rejestrów VAT wprowadzone w wersji testowej aplikacji zostaną usunięte.

TOS Innowacyjna Gospodarka TOS Innowacyjna Gospodarka TOS Innowacyjna Gospodarka