Aplikacja tos - program do wystawiania faktur

Aplikacja tos - program do wystawiania faktur
2019-01-01

Czy po każdej delegacji czy zakupach wracasz z fakturami w kieszeni czy torebce? Właściwie od 30 lat niewiele się zmieniło, dokonujesz zakupu i dostajesz do ręki papierową fakturę. Czy tak naprawdę w momencie dokonywania zakupu potrzebujesz tej faktury?

Nie potrzebujesz! Potrzebujesz towaru, a faktury potrzebuje twoja księgowa.

Spółka Tosend wprowadziła na rynek system tos, który umożliwia przesyłanie e-faktur pomiędzy wystawcą a odbiorcą. Faktury są dostępne dla wystawcy i odbiorcy już sekundę po transakcji. Dostęp do e-faktury uzyskuje także księgowy. Likwidujemy w ten sposób problem odbierania papierowych faktur i dostarczania do działów księgowych czy biur rachunkowych. 

Najważniejszą funkcją systemu tos jest automatyzacja procesu wystawiania, wysyłania i odbierania e-faktur między przedsiębiorstwami. Wszystko dzieje się wewnątrz systemu, sprzedawca po wypełnieniu formularza faktury wystawia i jednocześnie wysyła e-fakturę do swojego odbiorcy - bez konieczności ich drukowania czy generowania pliku pdf i wysyłania ich mailem. Natomiast odbiorca nie otrzymuje już papierowej faktury, ale e-fakturę w tos, którą może zaakceptować, nawet w telefonie, na udostępnionej aplikacji mobilnej.

Małe i mikro firmy mogą w tos wystawiać faktury, tworzyć bazę kontrahentów, ponadto nie ma potrzeby przepisywać danych z faktur do KPiR i Rejestów VAT, ponieważ w tos automatyzujemy proces księgowania.

Aplikacja tos posiada wersję mobilną (Android, iOS). 

Główną ideą systemu tos jest przesyłanie e-faktur bez konieczności ich drukowania czy generowania plików pdf i przesyłania mailem.

Wszelkie faktury elektroniczne (wysłane i otrzymane) zapisują się w aplikacji w tzw. chmurze, dzięki czemu e-faktury są dostępne z każdego komputera lub urządzenia mobilnego, takiego jak tablet czy telefon. Dzięki tos posiadasz wszystkie faktury w jednym miejscu i możesz nimi zarządzać.

W maju 2017 roku na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach aplikacja tos zwyciężyła w konkursie Startup-Challenge w kategorii Client & business: handel, customer experience, fintech. 

Cofnij do listy